Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.1kmh
40 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Ish-presidenti Donald Trump merr vendimin e papritur

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Donald Trump isht një nga presidentët më kontravers dhe më të komentuar që ka patur Amerika ndër vite. Ai gjithmonë ka shprehur happur pakënqësinë e tij nga mediave dhe lajmeve “fake”.

Ashtu si dhe kishte lajmër ur më herët, Trump do të hapë rrjetin e e tij social të quajtur “Truth Social”. Donald Trump deklaroi se ky rrjet do konkurrojë rrjetet e tjera si Facebook apo Tëitter.

“Jam i emocionuar që do ju shpërndaj të vërtetën nëpërmjet rrjetit Truth”, -ka shprehur Trump.

TRUTH Social do të krijohet përmes një kompanie të re të formuar nga bashkimi i Grupit të Mediave dhe Teknologjisë Trump dhe një kompanie të veçantë blerjeje (SPAC), sipas një njoftimi për shtyp të shpërndarë nga të dy organizatat.

Tëitter, Facebook dhe platforma të tjera të mediave sociale e ndaluan Trumpin nga shërbimet e tyre pasi qindra mbështetës të tij bënë protesta në Kapitolin e SHBA më 6 Janar.

Kjo protestë erdhi pas një fjalimi të Trump në të cilin ai pretendoi se zgjedhjet ishin mashtrim dhe se u vodhën.

Kjo situatë nxiti dhunë dhe Tëitter e Facebook vendosën ta ndalonin ish-presidentin të shkruante statuse.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img