Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Ish-presidenti Barack Obama ndalon ndjekësit e tij të flasin për afganët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-presidenti Barack Obama së fundmi ka bërë ndryshme në rrjetin social Instagram, për aksesin që qytetarët kanë të japin komentin e tyre. Ky ndryshim ka ardhur menjëherë pas komenteve të shumta mbi afganët.

Menjëherë pas tij këtë ndryshim e ka bërë edhe zonja e tij duke evituar shumë komente.

“Afganistani kërkon ndihmën tënde. Ju lutem ndihmoni Afganistanin”, shkruante një komentues.

“Gjaku i njerëzve afganë është në duart e atyre që nuk kanë reaguar dhe janë bërë miq me talebanët”, shkruante një tjetër. “Historia nuk do ta harrojë këtë krim”, vijon komenti.

Deri tani nuk ka pasur asnjë reagim nga ish-presidenti mbi këtë çështje.

Më shumë
spot_img
spot_img