Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Ish-Presidenti Bamir Topi për ikjen e Bujar Nishanit: Ruaj konsiderata të veçanta  të një njeriu të përkushtuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-presidenti Bamir Topi ka reaguar për ndarjen nga jeta të ish-presidentit Bujar Nishani, ditën e sotme në një spital në Gjermani.  

Ai ka shprehur ngushëllime familjes për humbjen e njeriut të tyre të dashur. Topi thotë se se ruan një konsideratë të veçantë pas një bashkëpunimi, gati 30-vjeçar.

albsig

spring

“Me trishtim përjetova lajmin e ndarjes nga jeta ne mënyrë te parakohshme te Presidentit Nishani. Përgjatë një njohje e bashkëpunimi gati 30 vjeçar ruaj konsiderata te veçanta te një njeriu te përkushtuar ne te gjitha detyrat qe ka kryer me dinjitet njerezor e profesionalizëm. Me këtë rast të dhimbshëm. I dergoj familjes. Bashkëshortes  e fëmijve ngushëllimet me te sinqerta. U prehtë në paqe. Me respekt Bamir Topi”, shkruan ish-presidenti.

Ish-presidenti, Alfred Moisiu ka reaguar gjithashtu për ikjen parakohe të ish presidentit Bujar Nishani.

Moisiu tha se ish-kreu i shtetit kishte dhënë kontribut të veçantë për vendin dhe se ka lënë kujtime të mira për punën e tij.

“I shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta, familjes Nishani. Bujar Nishani ka dhënë kontribut të veçantë për vendin dhe ka lënë kujtime shumë të mira për punën e tij të bërë gjatë viteve që kishte funksionet publike. Lajmi i sotëm ishte shumë i keq për të gjithë. Kujtoj që kërkonte gjithmonë risi, kërkonte të studionte”, u shpreh Moisiu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img