Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Ish-presidenti amerikan Jimmy Carter feston 97 vjetorin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-presidenti më i moshuar amerikan, Jimmy Carter, festoi ditëlindjen e 97-të në shtëpinë e tij në Xheorxhian jugperëndimore këtë të premte. Për shkak të moshës dhe pandemisë së Covid-19, Carter nuk planifikoi asnjë paraqitje publike.

Punonjësit në qendrën historike kombëtare Jimmy Carter në Pleins regjistruan përshëndetje për ish -presidentin. Ai mori urime të shumta nga amerikanët dhe shumë prej tyre as që e përmendën presidencën demokratike të Carter-it nga viti 1977-81.

Në vend të kësaj ata thanë se ishin të frymëzuar nga jeta e zotit Carter pas presidencës që ka përfshirë punën vullnetare, autorësinë e librave të shumtë dhe mbrojtjen e drejtësisë.

“Ju duam për ndershmërinë, qëndrueshmërinë tuaj dhe të qenit kaq të artikuluar,” shkruhet në një mesazh. Shumë të tjerë ndanë fotografi të tyre me zotin Carter dhe gruan e tij, Rosalynn, të cilët festuan 75-vjetorin e martesës në korrik.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img