Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Ish-presidentët shqiptarë shkojnë në Hagë për t’u takuar me krerët e UÇK, shoqërohen nga Majko dhe Pacolli

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-presidentët Rexhep Meidani, Alfred Moisiu dhe Bamir Topi, si dhe ish-kryeministri Pandeli Majko, të shoqëruar nga Behgjet Pacolli, kanë mbërritur këtë të mërkurë ne Hagë, ku do të takohen me ish-krerët e UÇK-së. Ata kanë udhëtuar me avionin privat të biznesmenit kosovar, Pacollit.

“Historia nuk mund të rishkruhet. UÇK është krenaria jonë kombëtare”, ka shkruar krahas fotografisë që ka shpërndarë nga Haga këshilltari i Pacollit, Jetlir Zyberaj.

Ky i fundit njoftoi më herët se Pacolli iu  ksihte dërguar ftesë ish-presidentëve të Shqipërisë për të vzituar liderët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Hagë, ftesë që u pranuar nga ish-liderët shqiptarë..

Kujtojmë se në ftesën që u është dërguar liderëve të Shqipërisë, thuhej se takimi me Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Rexhep Selimin dhe Jakup Krasniqin do të bëhet për t’u solidarizuar me ish-krerët e UÇK, të cilët prej një viti ndodhen në Hagë, të akuzuar për krime lufte  kundër njerëzimit.

Më shumë
spot_img
spot_img