Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Ish-politikani nxjerr foton: Ilir Meta ka dekoruar në vitin 2018 pjesëtarin e “Ndranghetas” Pier Fernando Casini

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8b1759fd3c3691b8749a173bd20aad43

Themeluesi i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu ka publikuar një foto në rrjetet sociale të presidentit Ilir Meta në vitin 2018, ku shihet Meta duke dekoruar italianin Pier Fernando Casini.

Ai shprehet se mafiozët e “Ndranghetas” po nderohen me emrin e Nënë Terezës, ndërsa shqiptarët e thjeshtë që kanë bërë shumë për Atdheun dhe shqiponjën nuk e kanë këtë mundësi.

Kujtojmë se Pier Fernando Casini u përmend në përgjimet e antimafias italiane, i cili thuhej se do bënte lidhjen e mafias me presidentin Meta, por ai e mohoi gjithçka dhe prokuroria pushoi hetimet ndaj tij.

“E dashura dhe shenjta Nëna Terezë,

Emri yt në brox po i varet çdo mafiozi italian.

Ne shqiptarët e thjesht s’kemi fatin të nderohemi nga emri yt, pavarsisht çfarë bëm për Atdheun apo shqiponjën.

Kur të mbarojnë me ty, do fillojnë me çmimin Skënderbeu

Më 23 prill 2018, Presidenti Meta duke dekoruar krahun e “Ndraghetës”, Pier Fernando Casini”, shkruan Kreshnik Spahiu.

Më shumë

spot_img
spot_img