Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Ish-pacienti i Sanatoriumit bën denoncimin e rëndë: Dy persona që ishin në dhomë më mua i mbytën, s’na jepnin ushqim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3af108e479b334cef0c4246e86f28fbb

Një pacient që e ka kaluar Covid-19, i cili ka qenë i shtruar në Sanatorium, ka bërë një akuzë të rëndë ditën e sotme ndaj spitalit, duke denoncuar kushtet e vështira dhe mënyrën sesi është trajtuar.

Andon Qako ka deklaruar se në dhomën ku qëndronte ai, janë mbytur dy persona të tjerë me Covid-19. Këtë akuzë ai e ka bërë teksa fliste me gazetarin Erion Skëndaj, deklaratë e cila mbetet të verifikohet.

Ai është shprehur se ka bërë denoncim edhe në polici, por nuk i është marrë në konsideratë.

“Në dhomën time ishin dy persona, që i vranë, i mbytën, i akuzoj unë, e them publikisht. Nuk kishte ushqim të mjaftueshëm, në polici nuk mi morën parasysh denoncimet. Unë isha 100 kile, më jepnin ushqimin e atyre që ishin në gjendje të rëndë. Më nxorën para kohe nga spitali, u kurova dhe një muaj më pas në shtëpi”, u shpreh Andon Qako.

Më shumë

spot_img
spot_img