Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Ish-mjeku i Obamës bën parashikimin tronditës: Joe Biden me probleme të rënda shëndetësore, nuk do e mbarojë mandatin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kongresisti Ronny Jackson, që ka shërbyer si mjek në Shtëpinë e Bardhë gjatë presidencës së Barack Obama dhe Donald Trump, parashikon që Joe Biden nuk do ta mbyllë mandatin 4-vjeçar në krye të SHBA.

Kjo sipas mjekut Jackson, për shkak të problemeve shëndetësore që ka presidenti aktual i SHBA.

“Ka diçka serioze që nuk shkon me Joe Biden dhe ajo do të përkeqësohet. Është tejkaluar kufiri i sikletosjes. Ai e ka humbur. Mezi arrin që të formulojë një fjali bashkë. Ka nevojë për një analizë të thellë dhe rezultatet e saj të publikohen”, tha ai për Fox News.

Jackson i tha medias amerikane se Biden ose do të detyrohet që të largohet nga zyra, kur kabineti i tij të thërrasë amendamentin e 25 të Kushtetutës amerikane, ose do të dorëhiqet.

Intervista për Fox News e Jackson u bë një ditë pasi Biden mezi shqiptoi përgjigjet dhe u shfaq i turbulluar gjatë një intervistë për CNN nga Cincinnati i Ohajos. Biden u ngatërrua me fjalët e tij edhe kur foli për efikasitetin e vaksinave kundër variantit Delta.

Më shumë

spot_img