Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Ish-ministrja e LSI paralajmëron Qeverinë: Do t’ i drejtohemi qytetarëve të ndershëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot mazhoranca pranoi me fjalë dhe me votë dekretin e Presidentit për Ligjin e Teatrit, duke pranuar gjithashtu se ligji që kishin votuar vetëm dy muaj më parë ishte anti Kushtetues, në kundërshtim të plotë me Marrëveshjen e Stabilizim Asocimit për konkurencën dhe garën e lirë si dhe vjedhje e hapur e pronës publike!

Me votë mazhoranca rrëzoi ligjin që e mbrojti me aq zjarr për muaj të tërë. Dhe pikërisht këtu duhej të mbyllej dhe komisioni i Veprimtarisë Prodhuese, pasi pranimi i Dekretit të Presidentit do të thotë që Ligji për Teatrin tashmë ka rënë. Por marrëzia e kësaj mazhorance fatkeqësisht nuk përfundoi këtu. Sërish në shkelje të Kushtetutës u propozuan amendamente të ligjit joekzistent.

Në kushtet normale gjithësecili nga ne do t’i ishte drejtuar Gjykatës Kushtetuese, e cila u asgjesua me vetëdije të plotë në mënyrë që pushteti të mbetej i gjithi në duart e disa individëve. Ndaj në këto momente, në mungesë të Gjykatës Kushtetuese nuk mbetet gjë tjetër vetëm t’i drejtohemi verdiktit të qytetarëve të ndershëm të këtij vendi!

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img