Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Ish-ministrja e Kosovës konfirmon pjesëmarrjen në tubimin e nesërm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka konfirmuar pjesëmarrjen në tubimin e nesërm të thirrur nga Presidenti Meta për mbrojtjen e Kushtetutës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Tahiri shprehet se mbrojtja e Kushtetutës është një akt patriotik, ndërsa shprehet se Kushtetuta dhe kufijtë u mbrojtën edhe në Kosovë kur vendi u ballafaqua me lojëra të rrezikshme për kufijtë.

Presidenti Meta ka bërë thirrje për pjesëmarrje masive në tubimin e 2 marsit, të cilin e quan një tubim paqësor në mbrojte të Kushtetutës.

Postimi i Edita Tahirit:

Mbrojtja e kushtetutes eshte patriotizem, eshte mbrojtje e shtetit. Kjo do te ndodh neser ne Shqiperi…Kushtetuta dhe kufijte u mbrojten edhe ne Kosove kur u ballafaquam me lojera te rrezikshme me kufijte

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img