Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Ish-ministri Lefter Koka në pranga

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka u arrestua dje nga Policia. Arrestimi i tij ka lidhje me kallëzimin penal të bërë në SPAK nga LSI, për dosjen e inceneratorëve.

Koka, akuzohet për shpërdorim detyre, korrupsion dhe pastrim parash.

Koka, ka qenë Ministër i Mjedisit nga LSI në vitet 2013-2017, më pas deputet i PS, 2017-2021. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img