Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
4.6kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Ish ministri i LSI: Hahn ka tejkaluar mandatin, komisionerët nuk i shkruajnë popullit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i drejtësisë Ylli Manjani i ftuar në emisionin “Opinion” ka komentuar letrën e komisionerit Hahn, ku është shprehur se Hahn më letrën drejtuar ditën e sotme shqiptarëve ka dalë jashtë detyrës së tij.

Sipas Ylli Manjanit komisionerët kanë punë me qeverinë dhe nuk mund ti drejtohen popullit.

 “Nuk mund të bëjë komisioneri letra publike për ti bërë thirrje popullit. Qeveria është autoriteti që përfaqëson popullin për komisionerët. Kjo është një letër e panatyrshme. Kjo është jashtë kostumit të tij”, ka deklaruar Manjani.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img