Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Ish-ministri ‘cakton’ datën e zgjedhjeve lokale dhe parlamentare: Ky është plani i Ramës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ca5d63a0516166e7e5b3956fb912bb32

Pas vendimit të Presidentit Ilir Meta për të shtyrë datën e zgjedhjeve, ish-ministri Ylli Manjani ka, propozuar disa data si opsione.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, Manjani shprehet se vendit i duhet sa më parë Parlamenti pluralist.

Sipas Manjanit, pas zgjedhjeve lokale do të kemi edhe ato parlamentare, në vjeshtë.

Statusi i plotë:

Si datë të re zgjedhjesh lokale mund të ishin datat 14 ose 21 korrik.

Është krejt e mundshme pa sforco ligjore, sepse nga pikpamja Kushtetuese nuk ka asnjë problem.

Por insistoj, vendit i duhet sa më parë Parlamenti pluralist!

Kështu që vendi duhet të bëhet gati për zgjedhje parlamentare në vjeshtë. Shtator-Tetor është periudha e duhur…

Këtë gjë planifikonte të bënte edhe Rama, por e kishte në plan pa opozitën….

Pa opozitë nuk ka zgjedhje!

Tani është koha për ndonjë hap pas dhe për t’u përgatitur për të dy palët e zgjedhjeve!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img