Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Ish-luftëtarët e UÇK-së në Hagë, Enver Hoxhaj bën thirrje për bashkim: Të jemi pranë tyre, akuzat janë ngritur nga Serbia dhe Rusia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6bbd2802eb41733f775e45c4f985eb33

Zhvillimet e fundit nga përballja me drejtësinë në gjykatën speciale të Kosovës në Hagë, të ish-luftëtarëve të UÇK-së, kanë qenë temat kryesore të diskutimeve në shtetin fqinj dhe në Shqipëri.

Deputeti i parlamentit të Kosovës Enver Hoxhaj gjen rastin dhe bën apel që të ketë më shumë solidaritet dhe vetëdije patriotike, në këto momente të vështira për ish-luftëtarët e UÇK-së dhe familjet e tyre.

Me anë të një shënimi në facebook, Hoxhaj thotë se këto akuza e kanë gjenezën në Serbi dhe Rusi, mirëpo të bashkuar si gjithmonë, shqiptarët do mund t’ja dalin dhe kësaj here.

Screenshot_1.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img