Ish kryeministri tallet me Donald Trump: Përgatitet për të lëshuar një...

Publikuar tek: bota, më 22:58 03-09-2017 Ish kryeministri tallet me Donald Trump: Përgatitet për të lëshuar një...

Ish kryeministri i Suedisë, Carl Bildt, përmes një postimi në rrjetet sociale ka ironizuar presidentin amerikan Donald Trump, pas reagimeve të tij për testimin e një bombe atomike nga Koreja e Veriut.

“Besoj se Donald Trump tani po përgatitet të lëshojë një tweet. Do ngjitet lart në tym dhe zjarr dhe me një gjëmim do zhduket në askund”, shkruan Bildt.

Trump është përdorues i rregullt i Twitter shpesh duke postuar aty mesazhe me rëndësi të madhe.

rty4rty45h5h.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Revoltë në një nga burgjet më të mëdha të Britanisë
Merkel e ashpër me Turqinë: Nuk ka vend në BE, të ndërpriten bisedimet »
Article Logic
Execution time: 0.011097192764282
array(1) { ["section"]=> string(75) "ish-kryeministri-tallet-me-donald-trump-pergatitet-per-te-leshuar-nje-91052" }