Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Ish-kryeministri Berisha bën deklaratën e fortë për ngjarjen e 21 janarit: Edi Rama meriton burg të përjetshëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3485e30d71c8bf87ebea7caf729a93ce

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se nisja e hetimeve të ngjarjes së 21 janarit 2011 po bëhet nga kryeministri aktual Edi Rama për të ‘fituar’ pikë në prag të zgjedhjeve të 25 prillit.  

Në lidhje Skype me ‘Syri.tv’, Berisha lëshoi akuza të forta për Ramën, për të cilin tha se meriton dënim me burgim të përjetshëm për shkak të organizimit të grushtit të shtetit dhe sulmit ndaj qeverisë në atë ngjarje të 10 viteve më parë.

“Çfarë ka pasur Berisha për të dëshmuar, i ka dëshmuar. Kjo është një farsë elektorale e Edi Ramës, që nuk u kujtua tetë vite për hetim, por e la tani dy muaj para zgjedhjeve. Sikundër kaloi një ligj për t’i bërë dëshmorë një vit më parë dhe ua dha certifikatën dy muaj para zgjedhjeve,” tha Berisha.

Më shumë

spot_img
spot_img