Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Ish-kreu i KQZ-së emërohet si pjesë ekipit negociator me Bashkimin Europian

spot_img

Lajme të ngjashëm

Denar Biba është bërë pjesë e ekipit negociator të Shqipërisë me Bashkimin Europian, vendim që vjen vetëm pak ditë pasi kryeministri Edi Rama vendosi të largojë diplomatin Zef Mazi nga posti i kryenegociatorit, për ta zëvendësuar me Majlinda Dhukën.

Ish-kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Biba është emëruar negociator në vend të Juliana Latifit.

Latifi ishte negociatore për kapitullin 5 dhe kryetare e Autoritetit të Konkurrencës, detyra të cilat tashmë i mban Biba.

Vendimi për emërimin e Bibës si negociator me BE
Vendimi për emërimin e Bibës si negociator me BE

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img