Hapësire reklamuese

Politikë

Ish-kreu i KQZ-së emërohet si pjesë ekipit negociator me Bashkimin Europian

Shkruar nga Newsbomb

Denar Biba është bërë pjesë e ekipit negociator të Shqipërisë me Bashkimin Europian, vendim që vjen vetëm pak ditë pasi kryeministri Edi Rama vendosi të largojë diplomatin Zef Mazi nga posti i kryenegociatorit, për ta zëvendësuar me Majlinda Dhukën.

Ish-kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Biba është emëruar negociator në vend të Juliana Latifit.

Latifi ishte negociatore për kapitullin 5 dhe kryetare e Autoritetit të Konkurrencës, detyra të cilat tashmë i mban Biba.

Vendimi për emërimin e Bibës si negociator me BE Vendimi për emërimin e Bibës si negociator me BE

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese