Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Ish i dashuri i Rita Orës, Dua Lipa në lidhje me regjisorin francez?

Shkruar nga Newsbomb
Ish i dashuri i Rita Orës, Dua Lipa në lidhje me regjisorin francez?

Dua Lipa thuhet se ka nisur njw romacw tw re me regjisorin francez Romain Gavras.

Ylli i popit u pa duke dalë nga një festë pas festës BAFTA në Londër në orët e para të mëngjesit të së hënës me regjisorin pranë saj. Dyshja u fut në një makinë. Sipas një raporti të Mirror, “Ata janë takuar në heshtje për disa muaj. Ata kanë shumë të përbashkëta dhe e kanë prezantuar njëri-tjetrin me rrethet e tyre të ngushta të miqve gjatë sezonit festiv”.

Lipa është beqare pas ndarjes nga modeli Anwar Hadid në fund të vitit 2021, ndërsa Gavras ishte në një lidhje me Rita Orën për gjashtë muaj para se të konfirmonte ndarjen e tyre në mars të vitit 2021. Regjisori ka qenë më parë në lidhje me reperen MIA dhe ka drejtuar disa nga videoklipet e saj.

Djali i regjisorit grek fitues të çmimit Oscar, Kostas Gavras, Romain është i njohur për punën e tij , si regjizor.

Dua dhe Rita dikur ishin shoqe të ngushta, pasi të dyja kishin ndjekur shkollën e teatrit Sylvia Young në Londër, por thuhet se janë ndarë në vitet e fundit për shkak të krahasimeve të bëra mes dy artistëve.

Rivaliteti u përkeqësua kur ish-i dashuri dhe bashkëpunëtori i Orës, DJ Calvin Harris, punoi në këngën e Lipës "One Kiss" në vitin 2018.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese