Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Habit ish-deputetja demokrate: “Non grata” e Berishës, vendim skuthi i Blinken! Biden s’do e kishte lejuar po ta kishin njoftuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputetja demokrate Liljana Elmazi Billa e ka quajtur skuth, të turpshëm dhe të marrë në fshehtësi vendimin e Antony Blinken për të shpallur “non grata” ish-kryeministrin Sali Berisha.

Sipas saj, nëse Presidenti amerikan Joe Bide do të ishte njoftuar, ai nuk do ta kishte lejuar kurrë shpalljen “non grata” të një personaliteti shteti e kombi si Berisha.

albsig

spring

“Ajo foto shpreh shume: i shkuam dr Berishes ne zyre ku i shprehem mbeshtetjen tone pas vendimit idiotesk te Lulit per perjashtimin nga grupi, (mbeshtetjen per dr e shprehem edhye ne viziten e meparshme qe ne 22 Maj , pas nje vendimi personal, te gabuar , te lobuar nga Sorros e te turpshem e te marre ne fshehtesi, nga Blinken! Vete Presidenti Buden e ka qeuajtur te tille. Vetem skuthi se per nje personalitet shteti e kombi su Berisha, te pakten te njoftonte Presidentin i cili, me bindje te olote e them , sdo e lejonte kurre, Shume shpejt , Buden do e ndreqe gabimin personal te sekretarit te tij”, shkruan ish-deputetja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img