Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Ish deputeti socialist-Bashës: Vrasës… Aleks Nika ishte shoku im i fëmijërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish deputeti socialist Arben Ndoka kujton sot 21 janarin ku kumbën jetën 4 protestues. Ndoka akuzon ish ministrin e Brendshëm të asokohe, sot kreu i PD, Lulzim Basha si përgjegjës të drejtpërdrejtë për ngjarjen, ndërsa thotë se një nga viktimat, Aleks Nika ishte shoku i tij i fëmijërisë.

“Sot do doja të kujtoja me dhimbje 21 janarin ku humbën jetën 4 njerëz të pafajshëm nga dora e pamëshirshme e ish ministrit të brendshëm të atëhershëm dhe kryetarit aktual të opozitës, Lulezim Basha. Një vrasës që pretendon të drejtoje vendin një ditë, duhet në rradhë të parë të kërkojë falje para zotit, para shqiptarëve dhe në organet përkatese të drejtesisë të japë llogari. Ligji i dekriminializimit duhet të filloje në rradhë të parë nga përgjegjësit e vrasjes së katër qytetareve ku një ndër to ishte dhe shoku im i fëmijeërisë Alex Nika.”

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img