Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Arben Isaraj: Për 21 janarin duhet vënë drejtësi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti i  Partisë Socialiste ka reaguar sot në ‘’Facebook” në lidhje me të vërtetën e ngjarjeve të 21 Janarit dhe harresën që u është bërë atyre. Sipas tij e vërteta e 21 Janarit është si uji që asnjëherë nuk mund të digjet nga zjarri politik. 

“A është sot 21 janari, vetëm një kujtim? Në fund të fundit, çfarë është një kujtim ? Asgjë……. Nuk mund ta prekësh e nuk mund ta shohësh.”, shkruan Isaraj duke nënkuptuar se 21 Janari dhe drejtësisë për të nuk i duhen vetëm përkujtimoret, drekat dhe lulet.

Më tej ish-deputeti Isaraj shkruan se asgjë nuk është vendosur derisa të zgjidhet drejtë.

“E vërteta e 21 janarit, është si uji e ndërsa e pavërteta rreth saj, si zjarri. Zjarri politik mund të djeg shumë jetë e prova, por asnjëherë ujin. Të harrosh e të shkatërrosh të shkuarën, është një teori që s’bëhet kurrë realitet. Asgjë nuk është vendosur derisa të zgjidhet drejtë. “Fiat Justitia Organzata ruat cealum”- “Le të bëhet drejtësia edhe pse qiejt bien”. Parim-fraza latine nënkuton besimin se drejtësia duhet të realizohet pa marrë parasysh pasojat.”, shpreh shqetësimin e tij Isaraj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img