Ish-deputeti i PD-së u nda nga jeta, Astit Patozi: Iku një qytetar race

Publikuar tek: aktualitet, më 23:11 21-11-2020 Ish-deputeti i PD-së u nda nga jeta, Astit Patozi: Iku një qytetar race Bashkim Kopliku

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka reaguar për lajmin e trishtë të vdekjes së ish-deputetit të PD-së, Bashkim Kopliku.

Patozi thotë se nuk e ka takuar asnjëherë pasi kur ai ishte gazetar, Kopliku ishte në politikë, por e kujton për angazhimin e vazhdueshëm atdhetar dhe qytetar.

Patozi shprehet se jo gjithnjë ka qenë dakord me bindjet e tij, por i sigurtë dhe i pikëlluar, thotë se “Shqipëria humbi sot një burrë të përkushtuar dhe një politikan dinjitoz, nga ata, që përherë e më tepër në këtë vend, fatkeqësisht, po konsiderohen si racë në zhdukje”.

Screenshot_17.jpg

Lexo edhe: I prekur nga Covid po dërgohej në Itali, ndërron jetë në avion ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta-Kryemadhi në ditëlindjen e Bes Kallakut, Braçe e uron me kritika: Të bëhesh 135, por s’është e ligjshme! Këta politikanët përbuzin përpjekjen e mjekëve...
Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë dita sot »
Article Logic
Execution time: 0.0075421333312988
array(1) { ["section"]=> string(76) "ish-deputeti-i-pd-se-u-nda-nga-jeta-astit-patozi-iku-nje-qytetar-race-228652" }