Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Ish-deputeti i PD kryeson listën e Vlorës me Bindjen Demokratike: Partitë e mëdha nuk e formojnë dot qeverinë, kanë nevojë për ne

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a8c41d7689fbe16f35cfe5d9d0082798

Ish-deputeti i PD-së, tashmë pjesë e Bindjes Demokratike, Dashamir Tahiri, ka çelur fushatën në Vlorë teksa ka njoftuar se ai do të jetë i pari në listë, i cili do të përfaqësojë BD me në krye Astrit Patozin.

Ai thotë se deri më tani janë në aleancë me 3 parti të djathta, ndërkohë që shprehet i bindur se partitë e mëdha nuk e formojnë dot qeverinë pa ndihmën e Bindjes Demokratike.  

Statusi i Dashamir Tahirit

Sot çelim zyrtarisht fushatën dhe është një kënaqësi që ajo starton me të rinjtë sepse rinia është e ardhmja dhe motorri i vëndit.Ju bëj me dije sot se jemi në një aleanc me 3 parti të djathta dhe i pari i listës do jem un në Vlorë.Kemi bërë dhe 2 fushata ku kemi fituar dhe do fitojmë sepse jemi në drejtimin e duhur .Një gjë është të jesh deputet dhe një gjë tjetër është të jesh deputet i popullit .Të dy partit e mëdha nuk e formojnë dot qeverinë dhe kanë nevojë për ne .Siç e dini mirë unë hyj te deputet që nuk e ka frikën apo ti nënshtrohet kryetarit.Të gjitha forcat politike përveç të tjerave kanë diçka të përbashkët,importojnë deputetë dhe i takoni vetëm për fushatë ndërsa më pas nuk përgjigjen më madje skeni as ku ti gjeni ndërsa unë dhe emrat e tjerë të forcës tonë politike ,jemi këtu,jetojmë këtu dhe në çdo kohë i përgjigjemi kujtdo.Miq forca jonë politike nuk do të ketë kryetar por do të ketë një deputet për popullin!

Më shumë

spot_img
spot_img