Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Ish-deputeti i Kosovës e thotë troç pse nuk u bashkua me Haradinajn: Shkova pas Rugovës se ishte i shkolluar, si Ramushi jemi vetë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

db7a379334eaaae5522c4b0008b27591

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, ka rrëfyer për kohën kur Ramush Haradinaj i bëri ofertë që t’i bashkohej AAK-së, të cilën e refuzoi.

Geci, i ftuar në emisionin ‘Personale’, ka thënë se arsyeja përse refuzoi Haradinajn dhe iu bashkua LDK-së ishte figura e ish-presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova.

“Ka qenë në odë bashkë me Steven Shook-un dhe Hysen Gërvallën, për me u ba anëtar të partisë së tij. Ne nuk kemi mujtë, sepse ne jemi kanë me LDK’në për shkak se Rugova u kanë personalitet i mençëm. Si Ramushi jemi edhe na”, ka deklaruar ai.

Gani Geci nuk i ka kursyer kritikat për Haradinajn dhe Fatmir Limaj, për të cilët thotë se janë ata që i qëndrojnë nga pas Albin Kurtit.

“Kur Vetëvendosje mbante protesta që gjuanin me gurë e rrihnin me stupca, Haradinaj e Limaj qëndronin mbrapa Kurtit dhe thoshin se kush guxon me prek Albin Kurtin ne jemi këtu si UÇK. Ata janë njerëzit kryesor që i kanë dhënë fuqinë kryesore këtij njeriu [Albin Kurtit]”, tha Geci.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img