Ish-deputeti i Kosovës e thotë troç pse nuk u bashkua me Haradinajn: Shkova pas Rugovës se ishte i shkolluar, si Ramushi jemi vetë

Publikuar tek: rajon, më 20:23 29-11-2020 Ish-deputeti i Kosovës e thotë troç pse nuk u bashkua me Haradinajn: Shkova pas Rugovës se ishte i shkolluar, si Ramushi jemi vetë Gani Geci

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, ka rrëfyer për kohën kur Ramush Haradinaj i bëri ofertë që t’i bashkohej AAK-së, të cilën e refuzoi.

Geci, i ftuar në emisionin ‘Personale’, ka thënë se arsyeja përse refuzoi Haradinajn dhe iu bashkua LDK-së ishte figura e ish-presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova.

“Ka qenë në odë bashkë me Steven Shook-un dhe Hysen Gërvallën, për me u ba anëtar të partisë së tij. Ne nuk kemi mujtë, sepse ne jemi kanë me LDK’në për shkak se Rugova u kanë personalitet i mençëm. Si Ramushi jemi edhe na”, ka deklaruar ai.

Gani Geci nuk i ka kursyer kritikat për Haradinajn dhe Fatmir Limaj, për të cilët thotë se janë ata që i qëndrojnë nga pas Albin Kurtit.

“Kur Vetëvendosje mbante protesta që gjuanin me gurë e rrihnin me stupca, Haradinaj e Limaj qëndronin mbrapa Kurtit dhe thoshin se kush guxon me prek Albin Kurtin ne jemi këtu si UÇK. Ata janë njerëzit kryesor që i kanë dhënë fuqinë kryesore këtij njeriu [Albin Kurtit]”, tha Geci.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Situatë e frikshme në Greqi, 98 viktima nga Covid-i në 24 orët e fundit
Festë e madhe për Vetëvendosjen, Shpejtim Bulliqi zgjidhet në krye të Komunës së Podujevës »
Article Logic
Execution time: 0.015530109405518
array(1) { ["section"]=> string(135) "ish-deputeti-i-kosoves-e-thote-troc-pse-nuk-u-bashkua-me-haradinajn-shkova-pas-rugoves-se-ishte-i-shkolluar-si-ramushi-jemi-vete-229569" }