Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Ish-burri tenton të vrasë gruan në Tiranë, patrulla e “1-shit” niset me urgjencë, parandalon ngjarjen dhe sekuestron pistoletën (EMRI-NGJARJA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje që mund të kishte marrë përmasa të rënda është parandaluar nga Policia Tiranë. Ka qenë një patrullë e Komisariatit nr.1 në kryeqytet që sapo ka marrë njoftim se, ish-burri po kërcënonte me armë gruan, është nisur me urgjencë drejt shtëpisë në Sauk.

Menjehërë, oficerët e patrullës kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur parandalimin e konfliktit. Gjatë kontrollit të banesës, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Alfred Merko 43 vjeç, dhe materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Kanosja”.

202327782 903161603598258 1827105017463469528 n
Pistoleta e sekuestruar

Më shumë

spot_img
spot_img