Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Ish banori i Big Brother flet për punën e tij si mjek: Të burgosurit e Reçit më ngacmojnë, vijnë për muhabet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish banori i Big Brother 7, Valer Kolnikaj ka folur për përvojën e tij si mjek.

Ai ishte i ftuar gjatë ditës së sotme në emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, ku përveç pasionit për televizionin, foli edhe për profesionin e tij.

Kolnikaj prej vitesh është drejtor në një qendër shëndetësore dhe punon gjithashtu edhe në Reç, ku herë pas here ka vizita edhe nga të burgosurit.

Gjatë emisionit ai zbuloi se disa nga të burgosurit shkojnë në spital vetëm për ta parë dhe për të bërë muhabet me të.

“Ka raste që bën zhurmë të madhe dhe kur vijnë tek mjeku sepse është një largësi e madhe dhe punonjësit e burgut duhet t’i shoqërojnë për të ardhur tek unë. Më thonë “Kam ardhur vetëm për të të parë dhe për të bërë muhabet”. Ndërkohë që ka edhe të tjerë që kanë me të vërtetë nevoja shëndetësore tek të cilët jam më shumë i fokusuar”,- tha Valeri.

Më shumë
spot_img
spot_img