Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Ish-anëtarja e PD sulmon Grida Dumën për gafën e rëndë: Tha që Rama duhet të respektojë “AUTONOMINË E KOSOVËS”! Po, po, e lexuat saktë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-anëtarja e Partisë Demokratike, Endira Bushati, ka nsulmuar nënkryetaren e PD-së, Grida Duma, në lidhje me intervistën ekësaj të fundit ditën e sotme.

Nënkryetarja e PD-së u shpreh se kryeministri Edi Rama duhet të respektojë “autonominë e Kosovës” dhe se Kosova duhet të jetë shtet “autonomy”, duke harruar që Kosova është shpallur Republikë, dhe që ka shpallur pavarësinë në 17 shkurt 2008.

“Po dëgjoj një nga 4 nënkryetarët e PD, Grida Dumën, në një intervistë tek Neës 24.

Tha që duhet t’i kushtojmē vëmendje “përmbajtjes” dhe jo “formës”…..

U pyet për Reformën Territoriale…

-Po punohet me ekspertë..- tha.

U pyet për Reformën në Drejtësi….

– Ekspertët tanë po punojnë…-tha.

U pyet për gjendjen e PD dhe Sali Berishën…

PD duhet të bashkohet…-tha.

Dhe në fund i dha leksion Ramës që duhet të respektojë “AUTONOMINË” e Kosovës….se “AUTONOMIA E KOSOVËS”…. se “shteti AUTONOM

I KOSOVËS”….. etj etj…

Po, po… e lexuat saktë….”AUTONOMI”…..

Të dashur demokratë!

Nënkryetarja e ish-kryetarit po ju kërkon t’i kushtoni vëmendje “PËRMBAJTJES”, jo “FORMËS”….”, shkruan Endira Bushati.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img