Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ish-ambasadori shqiptar në SHBA: Vendimi “non-grata” nuk e TUND fare Berishën, do vazhdojë të qendrojë në politikë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ambasazori shqiptar në OKB dhe SHBA, Agim Nesho ka komentuar vendimin e sotëm të DASH, ku u njoftua se ish-kryeministri Sali Berisha shpallet “non-grata”.

Ai tha sot në “Opinion” se ky vendim nuk e tund fare Berishën, dhe se ky i fundit do vazhdojë të qendrojë në politikë.

Për diplomatin Nesho DASH duhet të bëjë publike faktet që ka, fakte që e kanë iniciuar për të marrë këtë vendim.

Agim Nesho: Unë nuk mendoj nqë mund të paralelizojmë mes personazheve. Berisha është njeri i votuar, pjesë e historisë shqiptare. S’mund të flasim për njerëz që janë përdorur për qëllime elektorale dhe që kanë qenë kontigjentë (për Tom Doshin). Unë mendoja që fatkeqësisht Kim ra pre e një diskursi jo të…

Blendi Fevziu: Çfarë do t’i sugjeroni z.Berisha?

Agim Nesho: Berisha do qendrojë, as nuk e tund fare kjo gjë. Bëhet një spastrim i imponuar ka kërkuar faktet është në interes të opinionit publik shqiptar akti që ka ndërmarrë DASH. Unë nuk e mendoj që ka filozofi të madhe. Flasim për demokracinë amerikane. Ingranazhet ekzistojnë në baza të njejta në shumë raste.

Preç Zogaj: Nuk besoj se do ta kalojë kaq lehtë këtë gjë sepse është e gjithë historia e tij aty.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img