Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ish-aleati i Lulzim Bashës i dërgon listën e kandidatëve KQZ-së, kërkon të garojë me partinë e tij në 25 prill (LISTA – EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cd3ccea215914ae2ffaf1d5ad767b270

Ish-aleati i kryedemokratit Lulzim Basha, Arian Galdini i dërgon KQZ-së listën e kandidatëve për deputetë të partisë së tij “Lëvizja e Re”, me të cilën synon të garojë në zgjedhjet e 25 prillit.

Në listën e siguruar nga newsbomb.al, shihet se vetë kryetari Arian Galdini kandidon vetëm në Qarkun e Tiranës. Pavarësisht se Kodi Zgjedhor me ndryshimet e fundit u lejon kryetarëve të partive që të garojnë njëkohësisht në 4 qarqe, Galdini vetë ka preferuar të kandidojë vetëm në Tiranë.

Më herët, gjatë ditës së sotme listën në KQZ e ka dërguar dhe partia Lëvizja për Ndryshim e Jozefina Topallit.

Lista me emrat e kandidatëve për deputetë, Lëvizja e Re:

Formularet Shumemerore te çdo Qarku by Newsbomb Albania on Scribd

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img