Hapësire reklamuese

Politikë

Ironia e Mero Bazes: Edhe Berisha vetë beson më shumë te Rama, kërkon 91 bashki por ka nisur primaret në 61 aktualet

Shkruar nga Newsbomb
Ironia e Mero Bazes: Edhe Berisha vetë beson më shumë te Rama,

Gazetari dhe botuesi Mero Baze ironizon procesin e primareve që ka nisur Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha. Ai u referohet emrave që kanë deklaruar publikisht garimin në primare, për të marrë pëlqimin më pas si kandidat për kryebashkiak.

Mirëpo, Mero Baze thotë se në një kohë që PD e Sali Berishës kërkon një ndarje të re territoriale me 91 bashki, ka nisur të bëhet gati për zgjedhje në 61 bashkitë aktuale.

"PD e Berishës kërkon 91 bashki në ndarjen e re, ndërsa ka nisur primaret për 61 bashki. Duket sikur dhe Berisha beson më shumë tek Rama se tek vetja", shkruan botuesi.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese