Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
25 °
Mar
25 °
E premte, 9 Qershor, 2023

Ironia e karikaturistit për zgjedhje: Me ty fituam!

Lajme të ngjashëm

Mjeshtri i madh Bujar Kapexhiu ka ironizuar rezultatin e zgjedhjeve përmes një karikature. Në karikaturën që Kapexhiu ka vendosur të bëjë shihet kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, të cilët falenderojnë Enkelejd Alibeajn pas fitores së Partisë Socialiste në zgjedhjet e 14 Majit.

Gjithashtu shihet edhe vula e Partisë Demokratike e hedhur në tokë që nuk i intereson aspak Alibeajt, duke e lënë ta pshurri dhe qeni.

“Me ty fituam”, shfaqet Rama teksa i thotë Alibeajt në karikaturën e Kapexhiut.

Ndërkohë, përpos karikaturës Kapexhiu shkruan: Mision i kryer.

 

Më shumë