Tirana
broken clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
3.6kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
5 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Ironia e gazetarit me kryebashkiakun e Vlorës, që nuk hap sallën për këshilltarët: Kush je ti o trim i Labërisë, ti që ia bëre rrupi-supi Edi Ramës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazteari vlonjat Ergys Alushi, ironizon kryebashkiakun e Vlorës Dritan Leli pas vendimit të këtij të fundit për të mos hapur sallën e Teatrit “Petro Marko”, për një degjesë me anëtarët e Këshillit Bashkiak.

“…kush je ti o trim i Labërisë, ti që ia bëre rrupi – supi Edi Ramës,  që amanetin e ke të shenjtë dhe nuk ta tret as dheu!”, shkruan Alushi ndër të tjera, ndërsa tregon se Leli nuk dorëzohet pa i dhënë Rama çfarë ai i ka kërkuar në këmbim të largimit.

“Nuk e di kjo Rakacolli që ti nuk dorëzohesh pa të dhënë Rama çfarë i ke kërkuar në këmbim të largimit”, vijon ai.

Për të shmangur llogaridhënien para anëtareve të Këshillit Bashkiak, Dritan Leli nuk hap sallën e Teatrit me pretendimin se rregullat e pandemisë nuk lejojnë grumbullimet. Ndërkohë, që Ministria e Shëndetësisë i ktheu përgjigje Këshillit Bahskiak të Vlorës dhe i bënte me dije se mund të vazhdonin punën dhe mblehdjet.

Shënimi i plotë i gazetarit:

Kush është kjo Rakacolli që jep leje për mbledhje në teatër kur nuk do ti që ta hapësh teatrin?! Të njeh ty kjo apo ngatërron kekun me byrekun!

Nuk e di kjo se kush je ti o trim i Labërisë, ti që ia bëre rrupi – supi Edi Ramës,  që amanetin e ke të shenjtë dhe nuk ta tret as dheu! Nuk e di kjo Rakacolli që ti nuk dorëzohesh pa të dhënë Rama çfarë i ke kërkuar në këmbim të largimit!

E more trim labërie sikur ta di Vlora se çfarë ke kërkuar ti! Nejse, kemi kohë boll para për t’i thënë, por ti mos u dorëzo njëherë përnjëherë se ditë më të mira do vijnë për ty!

Lexo edhe: Ministria jep leje për mbledhjen e këshilltarëve në Vlorë, Dritan Leli “nuk bën mbrapa”

Lexo edhe: Vijon përplasja mes Dritan Lelit dhe anëtarëve të Këshillit Bashkiak

Më shumë


spot_img

spot_img