Ironia e Andi Bejtes për referendumin në Partinë Socialiste

Publikuar tek: politike, më 12:40 20-03-2016 Ironia e Andi Bejtes për referendumin në Partinë Socialiste

Gazetari Andi Bejtja ka një sugjerim për zgjidhjen e ngërçit në Partinë Socialiste; “t’i kërkohet një opinion Komisionit të Venecias”.

Bejtja thotë se shqiptarëve tanimë do t’i duhet të rrinë pa u qeverisur edhe për rreth një muaj sepse Partia Socialiste është tepër e zënë për të zgjidhur çështjen e referendumit.

Mirmëngjes Parti, mirmëngjes Shqipëri, o socialista do rrini dhe nja në muaj pa qeverisur duke u marrë me referendume për punën e statusit Rama ndryshe , Ruçi ndryshe, Braçe ndryshe. Po pse lodheni kaq shumë, kërkojani një opinion Venecias, po u vonua Venecia shkoni te OBDAT ose EURALIUS se jeni edhe para zgjedhjeve të parakohshme nuk keni kohë për të gjitha”, shkruan Bejtja. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099351406097412
array(1) { ["section"]=> string(65) "ironia-e-andi-bejtes-per-referendumin-ne-partine-socialiste-35558" }