Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Ironi therëse: Spitali nuk ka anestezist, operimet kryhen për së gjalli

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një qytetar denoncon mungesën e anestezistëve në spitalin rajonal të Gjirokastrës. Këtë shqetësim ai e sjell përmes një ironie therëse.

“Spitali Rajonal i Gjirokastrës nuk ka anestezist. Operimet kryhen për së gjalli. Flm”, shkruan qytetari me shpresën se dikush do e lexojë dhe do verë dorë për të ndryshuar këtë situatë alarmante që në fakt ndodh rëndomë nëpër spitalet tona ku mungojnë shpesh edhe medikamentet më elementare.

Më shumë

spot_img