Irma Libohova e shqetësuar, ja gabimi që ka bërë media për të

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:03 17-12-2015 Irma Libohova e shqetësuar, ja gabimi që ka bërë media për të

Një gabim shumë acarues për këdo që e sheh. Këngëtarja e njohur shqiptare Irma Libohova më në fund e bën publike atë që mendon: se televizionet bëjnë qindra gabime me gjuhën shqipe.

Ajo ka gjetur një gabim vërtet shumë trashanik, ku fjala ‘’Njeriu’’ shkruhet më ‘’ë’’.

“Ky është një nga qindrat e gabimeve drejtshkrimore, në ekranet tona’’, thotë me shqetësim Irma.

Sigurisht që të gjithë bëjmë gabime në të shkruar, por për gazetarët duhet të rritet përgjegjësia shumëfish, pasi janë ata që japin shembullin se si duhet shkruar një fjalë dhe mjafton një shembull i gabuar për të bërë lëmsh gjithë audiencën. Fatmirësisht kemi ende artistë si Irma, që na kujtojnë se me gjuhën shqipe duhet patur kujdes.

irmalibohovamedia

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012641906738281
array(1) { ["section"]=> string(66) "irma-libohova-e-shqetesuar-ja-gabimi-qe-ka-bere-media-per-te-27951" }