Tirana
few clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
0kmh
20 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
33 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Irani ekzekuton shkencëtarin bërthamor, spiunoi te inteligjenca amerikane

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Raportimet e mediave konfirmojnë se Irani ka ekzekutuar një shkencëtar bërthamor që besohet se i dha informacion inteligjencës amerikane lidhur me programin e kontestuar nuklear të vendit.

Një zëdhënës i gjyqësorit Iranian, Gholamhosein Mohseni Ejehi, ka konfirmuar ekzekutimin e shkencëtarit Shahram Amiri. Ai tha se Amiri “i dha armikut informata jetike të vendit”.

albsig

spring

Zyrtarët amerikanë thanë se në vitin 2010 e kishin paguar Amirin 5 milion dollarë për të dezertuar nga vendi dhe të siguronte informacion të rëndësishëm lidhur me programin atomik të Iranit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img