Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Irani bën kthesë të PAPRITUR, merr vendimin për GRATË

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria iraniane ditën e sotme ka marrë një vendim të rrallë për vendin, duke lejuar të gjitha gratë të ndjekin publikisht ndeshjen e kombëtares në Kupën e Botës.

 

Ligji që më parë privonte fermat të merrnin pjesë në këto organizime, ka shkaktuar protesta të ashpra në Teheran.

Ditën e sotme gratë iraniane do të mund të ndjekin ndeshjen Iran-Spanjë në stadiumet e Azadit dhe Takhit së bashku me meshkujt, ku autoritetet kanë organizuar që përballja të ndiqet në televizione të mëdha.

Por vendimi është i mundur vetëm për ditën e sotme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img