Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Iphone i 2019 prezantohet me karikuese wireless dhe me kamerë të përmirësuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sipas një raporti të fundit që vjen nga blogu Japonez, iPhone i ardhshëm i Apple do të përfshijë edhe funksionin e karikimit të aksesorëve të tjerë përmes valëve wireless.

Blogu mbështetet edhe nga një raport i mëhershëm i analistit kinez Ming-Chi Kuo i cili ka thënë se iPhone i gjeneratës së 2019-tës do të fitojë një veçori të tillë së bashku me kamera të përmirësuar dhe bateri më të mëdha.

Blogu japonez gjithashtu thotë se iPhone do të ketë një kabëll të ri karikimi dhe portë 18-vatshe që iPad Pro e ofron edhe pse nuk do të ketë teknologjinë USB-C.

Karikimi me wireless me anë të baterisë së një iPhone do të ishte shumë i dobishëm sidomos me debutimin e gjeneratës së dytë të kufjeve wireless AirPods.

Edhe ora inteligjente Apple Watch me shumë gjasa pas implementimit të saj në treg do të karikohet nga bateria e iPhone. 

galaxy.jpg

Më shumë
spot_img
spot_img