iPhone 9 do ketë ekran gjigant e të harkuar

Publikuar tek: bota, më 15:58 24-05-2017 iPhone 9 do ketë ekran gjigant e të harkuar

Megjithëse iPhone 8 do edhe disa muaj të dalë në treg, zërat sesi do të duket iPhone 9 kanë filluar të qarkullojnë dhe s’ka gjë që duket se i ndalon.

Tashmë dihet thuajse çdo detaj rreth iPhone 8, do të jetë tepër i ngjashëm me 7, në dizajnin e jashtëm, me një ekran cep më cep dhe përmirësime në software e hardware.

Por surpriza e madhe do jetë iPhone 9 që pritet të mbërrijë në vitin 2018.

Sipas disa raportimeve në mediat koreane, iPhone 9 do ketë ekran gjigant OLED dhe të lakuar. Kjo pas arritjes së një marrëveshje me Samsung, që ka patentuar këtë teknologji.

Besohet se iPhone 9 do vijë në dy modele me ekran  5.28-inç dhe 6.46 inç. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tragjedi në Mesdhe, mbytet anija me 500 refugjatë në bord
Pastori telefonon Zotin: Alo, a po flas me Parajsën? (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.012125015258789
array(1) { ["section"]=> string(49) "iphone-9-do-kete-ekran-gjigant-e-te-harkuar-79818" }