Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Investimi 20kV në Fushë Krujë, stakohet energjia në disa zona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në kuader të investimit për shtrirjen e rrjetit 20kV në qytetin e Fushë Krujës dhe fshatrave përrreth, projekt që parashikon ndërtimin e kabinave te reja, vendosje shtyllash, kabllo ABC, OSHEE bën me dije se është e detyruar të staktojë SOT energjinë elektrike deri në orën 12:30.

albsig

 

Punimet do të kryhen në rrugën e burgut te Fushë Krujës dhe zonat pa energji aktualisht janë:

Lagja “Kastriot”, rruga e Krujes, nje pjesë e SMT, burgu Fushë Kruje, lagja e Tregtisë, rruga e Tiranës, Koder Cel, Fshati Larushk pjesërisht dhe lagja Arrameras.

54514144_2468155053408513_4919373459718406144_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img