Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
30 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Inva Mula përlotet në Shkodër, kujton mes emocionesh babain e saj: Në jetë kemi prindërit gjënë më të çmuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sopranoja me fame botërore Inva Mula mbrëmjen e sotme ka çelur koncertin e saj në teatrin “Migjeni”. Në hapje të koncertit, Inva Mula kujtoi mes emocionesh babain e saj Avni Mula, një prej emrave më të mëdhenj të muzikës shqiptare.

“Në jetë kemi prindërit gjënë më të çmuar që kush e ka fatin t’i ketë akoma, t’i ketë me jetë. Kush e ka fatin t’i ketë në art është me shumë fat dhe këtë fat e kam unë me Genc Tukiçin. Ne sot donim të vinim në Shkodër dhe të bënim një homazh të bukur me këngë, me kujtime, me foto, me gjëra që kanë ndodhur 60-70-80 vjet më parë, do t’i sjellim dhe do t’i ndajmë bashkë me ju.

Nuk dua të bëj diçka epike dhe të them baballarët nuk i kemi, i kemi në muzikë. Por arsyeja që kemi ardhur është për të shprehur dashurinë e prindërve tanë për Shkodrën”, tha Inva Mula mes emocioneve të forta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img