Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Inva Mula i jep “jetë” Ditës së Evropës nga skena e improvizuar në Butrint

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në fjalën e tyre të shkurtër përballë një publiku shumë të zgjedhur, ata kujtuan historinë e kësaj dite, dhe krijimin e unionit 65 vite më parë, vetëm 5 vite nga përfundimi i luftës së Dytë Botërore.

Por më shumë se përfaqësuesit dhe zyrtarët foli me koncertin e saj, sopranoja Inva Mula, që surprizoi atë publik që e kishte ndjekur deri në Butrint. 

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img