Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

INUK, sot prishjet te restorant “Durrësi”. Te Medreseja, qytetarët i heqin vetë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga prishjet qe po bejne vete qytetaret te Medreseja

Por në të njëjtën kohë, që në mëngjes, qytetarët kanë filluar punën në zonën te Medreseja, për të liruar hapësirat publike që i kanë zënë me tenda dhe konstuksione metalike. INUK ka gjetur rastin ti falenderojë qytetarët që kanë kontribuar në këtë process dhe që e kanë kuptuar reformën e lirimit të hapësirave publike.

Aksioni i INUK vazhdon edhe në qytetin e Lushnjes për prishjen e godinave pa leje të cilat nuk mund të bëhen pjesë e legalizimeve, kur ato janë biznese dhe kanë zënë hapësirat publike. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img