Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Interviste

Kurti: Kosova e pavarur vetëm në letër, në realitet jo

I ftuar në emisionin “Bugajski Hour” në televizionin Albanian Screen ish kryetari I vetëvendosjes Albin Kurti ka folur për gjëndjen në të cilën ndhodhet...

Kadare: Të hapen dosjet, do t’i bëjë mirë kombit shqiptar

Shkrimtari Ismail Kadare në një intervistë për ‘’Zërin e Amerikës’’ thotë se dosjet e regjimit komunist duhen të hapen, sepse “Nga hapja e dosjeve...

Kokëdhima takon vlonjatët, lobim për ruajtjen e banesave pa leje

Deputeti i Partisë Socialiste për Vlorën, Koço Kokëdhima ka konfirmuar sot se do të rishikohen disa nga rastet e banesave planifikuar për prishje në...

Albright: Mendoj se SHBA duhet të ndërhyjë për Ukrainën

Përshkallëzimi i luftës në Ukrainë? Kjo është pyetja qendrore në Konferencën e Sigurisë në Munih. “SHBA duhet të sigurojë armë dhe mjete të blinduara...

Mbrojtja, Koçi: Lehtësi për shtëpi për ish-ushtarakët nga infrastruktura e FA

Në historinë e Ushtrisë Shqiptare ministrja Kodheli është ministre e parë femër. Mendoni se ja ka dalë? Ministrja Kodheli është një udhëheqëse...

PD, Boçi: Dekriminalizimi, të ikin që tani deputetët kriminelë

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi në një intervistë për “Newsbomb” thotë se pas marrëveshjes së dhjetorit 2014, PD pret që dekriminalizimi i Parlamentit...

Milo: Zogu, Enveri e Demokracia, pikat e nxehta të tekstit të historisë

Paskal Milo, historian, por edhe kryetar i Partisë Demokracia Sociale thotë për “Newsbomb” se në 15 mars, të gjithë anëtarët e komisionit do të...

Lajmet e fundit