Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

Interviste

Kumbaro intervistë për “Marie-Claire”: Shqipëria jo një klishe, por vlerë artistike

Nga Mesdheu te Bienalja e Venecias, udhëtim në zbulim të një Shqipërie që nuk e prisnit. Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Mirela...

Schmidt: Do të shkurtohet koha e trajtimit të kërkesave për azil

Shumë azilkërkues nga Ballkani nuk kanë shanse për azil në Gjermani. Prandaj koha e trajtimit të kërkesave të tyre do të përshpejtohet shumë, thotë...

Ilir Meta flet për “Doshin”, marrëdhëniet me PS, dekriminalizimin e Kuvendit dhe zgjedhjet 2017

Aleksandër Furrxhi ka biseduar me kryetarin e Kuvendit Ilir Meta në mbyllje të këtij sesioni parlamentar për të bërë një bilanc të punëve. Raporti...

“Alekh” Angad Hasija: Shqiptarët janë thjeshtë të mrekullueshëm!

Aktori Angad Hasija, një nga meshkujt më të dëshiruar të momentit nga publiku femëror shqiptar ka pranuar të rrëfehet në një intervistë për InfoMedia...

Ministri grek Kotzias: Çështja çame e mbyllur, ata që kanë humbur pronat ti drejtohen gjykatave greke

Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias e konsideron të mbyllur çështjen çame. Në një intervistë për Vizion+, ai shprehet se Greqia është një vend...

Sokol Kushta pas vendimit të CAS: Ja çfarë u dhemb serbëve

Nje shtet i ka të domosdoshëm edhe me të  mirët e vet në të  gjitha fushat si në  sport, art apo shkenceë .Më ...

Meta: Luli gënjen për qejf, edhe orën ta thotë gabim. Me Sali Berishën ke qejf të luftosh

Ilir Meta ka qenë dje në emisionin ‘’Opinion’’ të Blendi Fevziut në TV Klan në një intervistë të gjatë në lidhje me zgjedhjet në...

Lajmet e fundit