Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ambasada amerikane publikon intervistën e Yuri Kim, e përkthen plot me gabime drejtshkrimore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada Amerikane në Tiranë ka ri postuar edhe njëherë një pjesë nga intervista e ambasadores Yuri Kim në emisionin “Opinion”.

Gjatë fjalës së saj, Kim ka thënë se e feston kthimin e Partisë Demokratike në Parlament, pasi ata përfaqësojnë një pjesë të rëndësishme të elektoratit dhe të historisë së Shqipërisë.

Ajo që vihet re në postimine ambasadës së SHBA-së është se fjalët e Yuri Kim janë përkthyer me plot gabime drejtshkrimore.

Gabime të tilla nuk janë të zakonshme për një institucion aq të rëndësishëm si ambasada. Pëveç se nuk është përkthyer në mënyrën e duhur në gjuhën shqipe, por ka fjalë që nuk janë të shkruara në mënyrë korrekte.

ambasada

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img