Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Intervista e ish-ambasadorit amerikan, Sokol Balla: Ryerson e krijoi Berishën më 1992 si Frankenstein, dhe sot e “vrau”!

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Sokol Balla ka komentuar intervistën e ish-ambasadorit amerikan në Tiranë, Ëilliam Ryerson, i cili komentoi vendimin e SHBA për shpalljen “non grata” të ish-kryeministrit Sali Berisha, duke thënë se fakti që ky vendim u komunikua nga vetë Sekretari i Shtetit, Anthony Blinken, është një sinjal i fortë kundër korrupsionit.

Në një mesazh të shkurtër, gazetari Balla thekson se “Ryerson krijoi ‘Berishën’ në 1992”, ndërsa shton se foltoret e ish-kryeministrit mund të flasin kundër Bashës, por tentojnë diku tjetër.

“Ryerson doli Sorosian? Jo. Ryerson krijoi “Berishën, në 1992.

Si doktor Frankenstein në roman, ai kishte dhe të drejtën absolute ta “vriste” sot atë.

Foltoret mund të flasin kundër Bashës, por tentojnë diku tjetër. Pa sukses sigurisht”, shkruan ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img