Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
3.6kmh
100 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

Intervista e bujshme, Michelle Obama flet për Meghan Markle: Lutem që të ketë falje e dashuri…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Michelle Obama ka dhënë opinionin e saj, lidhur me intervistën e bujshme të Princ Harryt dhe Meghan, Markle me Oprah Winfrey më 7 mars. Ish-zonja e parë e SHBA-ve u shpreh se çifti pasi të kalojë këtë situatë, duhet të mendojë edhe rëndësinë e familjes, pasi nuk ka gjë tjetër më të rëndësishme se ajo.

“Shpresa ime është që, kur të mendojnë për atë që po kalojnë, të mendojnë edhe për rëndësinë e familjes dhe thjesht lutem që të ketë falje dhe të ketë qartësi, dashuri dhe vendosmëri në një moment të tillë. Sepse nuk ka asgjë më të rëndësishme se familja”, u shpreh Ish-zonja e parë e SHBA.

Duka dhe Dukesha e Sussex tronditën botën kur përshkruan një seri përvojash të hidhura me të cilat janë përballur gjatë jetës së tyre në familjen mbretërore.

“Shërbimi publik, është një vëmendje e ndritshme, e mprehtë dhe e nxehtë dhe shumica e njerëzve nuk e kuptojnë atë, dhe as nuk duhet ta kuptojnë atë,” tha Obama.

“Gjëja që unë gjithmonë mbaj parasysh është se asgjë nga këto nuk ka të bëjë me ne në shërbimin publik. Bëhet fjalë për njerëzit të cilëve u shërbejmë. Unë gjithmonë përpiqem ta shtyj dritën jashtë dhe ta përqendroj atë tek njerëzit, që jemi në të vërtetë këtu për t’u shërbyer”, shtoi Michelle Obama.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img